Chyba nie ma osoby, która nie uwielbia kupować sobie nowych ubrań. Pozwala to na wzbogacenie posiadanej garderoby, spróbowanie innego niż dotychczas stylu oraz na wyrzucenie rzeczy, jakie uległy mniejszemu lub większemu zniszczeniu. Czasami jednak dysponuje się niezbyt imponującym budżetem, dlatego należy zainteresować się zimowymi wyprzedażami. Kiedy jednak konkretnie się pojawiają?

Najlepszy czas na kupowanie

Jeżeli chodzi o zimowe promocje, to przeważnie rozpoczynają się one na samym początku stycznia. Część przedsiębiorstw decyduje się jednak na przecenienie towarów zaraz po okresie świąt Bożego Narodzenia, aczkolwiek nie jest to zbyt powszechna praktyka. W niektórych sklepach internetowych można natomiast cały czas znaleźć interesujące obniżki, na przykład na stronie Moodo.

Aby jeszcze skuteczniej śledzić pojawiające się na bieżąco zimowe wyprzedaże, warto zdecydować się na skorzystanie z funkcji newslettera na swoich ulubionych stronach z ubraniami. Wtedy będzie się dostawać SMS-y oraz maile, regularnie informujące o aktualnych oraz wyjątkowo atrakcyjnych promocjach. Przeważnie też za samo założenie go można uzyskać zniżkę, na przykład na 10% lub nawet 20% kwoty wyjściowej przy pierwszym zamówieniu.

Co powinno się zakupić na zimowej wyprzedaży?

Jest to wspaniała okazja, aby nabyć ubrania, które będzie się nosiło w nadchodzącym sezonie. Najlepiej wybierać takie elementy stroju, jakie charakteryzują się ponadczasowością, gdyż moda potrafi ulec przez okres roku diametralnej zmianie. Oczywiście nie każdy powinien sugerować się tym, co popularne, część osób posiada swój własny, niepowtarzalny styl, niezmienny pod wpływem zmieniających się trendów. Zimowe wyprzedaże to perfekcyjny moment, aby zapatrzyć się w:

  • kurtki puchowe,
  • bluzy oversize,
  • dzianinowe swetry,
  • akcesoria typu czapki, szaliki, rękawiczki,
  • ciepłe sukienki,
  • komplety dresowe,
  • spodnie z grubego materiału.

Warto również zwrócić uwagę na obuwie, gdyż buty na zimę potrafią osiągać znaczne kwoty, kiedy nabywa się je w regularnej cenie.

Dlaczego przeceny zaczynają się tuż po świętach?

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, dla niektórych najlepszy i najbardziej wyczekiwany w całym roku. Wymaga jednak sporych nakładów finansowych, dlatego tuż po nim większość osób nie posiada zbyt wielu środków. To właśnie wtedy da się znaleźć wyjątkowo atrakcyjne zimowe wyprzedaże. Święta bowiem już minęły, wobec tego nie istnieje potrzeba kupowania upominków, a co za tym idzie, obroty sklepów znacząco spadają. Ponadto muszą się one przygotować na noworoczne dostawy oraz nadchodzące inwentaryzacje. Czasami zdarzają się przeceny nawet do 90%, co pozwala zrobić imponujące zakupy odzieżowe za naprawdę niewielką kwotę. Trzeba jedynie uważnie śledzić asortyment konkretnych sklepów i przede wszystkim robić to regularnie, bo wyjątkowe okazje potrafią znikać w ekspresowym tempie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj