soczewki przeciwsłoneczne

Przeciwsłoneczne soczewki okularowe już od pewnego czasu zaczynamy postrzegać jako element ochrony naszego zdrowia, a nie jedynie elegancki dodatek do letniego ubioru. Jest to bardzo dobry trend, ponieważ soczewki przeciwsłoneczne faktycznie chronią nas i nasze oczy przed wieloma negatywnymi skutkami ekspozycji na światło UV, m.in. poważnymi chorobami oczu, a także zapewniają zupełnie inną jakość widzenia w słoneczne dni, co z pewnością przekłada się na satysfakcję, jaką czerpiemy z zajęć w plenerze, jazdy samochodem czy relaksu na plaży. Na czym właściwie polega ochrona oferowana przez soczewki przeciwsłoneczne i dlaczego naprawdę warto zainwestować w dobrej klasy okulary przeciwsłoneczne?

W jaki sposób soczewki przeciwsłoneczne chronią Twoje oczy i zdrowie?

Większość z nas z pewnością wie, że szkła przeciwsłoneczne chronią oczy przed słońcem i jego promieniowaniem. Niestety nie każdy z nas ma świadomość, co to w istocie oznacza. A oznacza wiele. Po pierwsze: promieniowanie UV przyspiesza starzenie się struktur oka i skóry wokół oczu. Po drugie: naukowcy dowiedli już wielokrotnie, że szkodliwe promieniowanie słoneczne przyczynia się do powstawania poważnych chorób oczu, m.in. zaćmy, a długotrwała ekspozycja na promienie ultrafioletowe może prowadzić do zapalenia rogówki, zwyrodnienia plamki żółtej, a nawet czerniaka. Po trzecie: światło słoneczne składa się również w pewnej swej części z niebezpiecznego wysokoenergetycznego światła niebieskiego, które kojarzymy głównie z ekranami smartfonów czy komputerów. Światło niebieskie przyczynia się do wystąpienia bardzo uciążliwych objawów, w tym zmęczenia oczu, bóli głowy, poczucia przemęczenia, bezsenności. Jak widać, chroniąc oczy przed słońcem poprzez użycie okularów, w praktyce nie chodzi tylko o to, że chronimy je przed olśnieniem wywołanym przez promienie słoneczne i dyskomfortem z tym związanym.

W rzeczywistości okularowe soczewki przeciwsłoneczne chronią nasze zdrowie i jeśli są to szkła okularowe dobrej jakości, robią to naprawdę skutecznie. Co więcej, soczewki przeciwsłoneczne to dodatkowa forma zabezpieczenia oczu przed wieloma innymi zagrożeniami: wiatrem, kurzem, zanieczyszczeniami, pyłkami wywołującymi alergię czy nawet urazami. Niedawno naukowcy dowiedli również, że noszenie okularów przeciwsłonecznych pozwala oczom lepiej adaptować się do ciemności, a więc zmniejsza ryzyko pojawienia się zaburzeń widzenia o zmierzchu i w nocy. To bardzo ważne odkrycie pokazuje, że dobrej klasy soczewki przeciwsłoneczne, najlepiej soczewki z polaryzacją, to doskonała forma ochrony przed utratą jakości widzenia w ciemności, np. za kierownicą, gdy staje się to kwestią nie tylko dobrego samopoczucia i zdrowia, ale i bezpieczeństwa.

Jakie soczewki przeciwsłoneczne warto wybrać, by chronić się w najlepszy sposób?

Aby przeciwsłoneczne soczewki okularowe faktycznie chroniły, muszą to być dobrej jakości szkła okularowe wykonane ze sprawdzonych materiałów i z zastosowaniem atestowanych technologii, np. filtrów. Powinny to być również soczewki okularowe dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb swojego użytkownika. Szeroka gama godnych polecenia przeciwsłonecznych soczewek dostępna jest w ofercie znanej z perfekcyjnej jakości swoich produktów firmy HOYA. Soczewki przeciwsłoneczne HOYA są dostępne w wielu funkcjonalnych wariantach, a wszystkie od konkurencyjnych propozycji odróżnia niebywała jakość wykonania, estetyka, trwałość i odporność na zniszczenia oraz innowacyjność wykorzystywanych przy ich produkcji technologii.

Oferowane przez HOYA soczewki przeciwsłoneczne z polaryzacją, soczewki barwione podnoszące kontrast widzenia czy nowej generacji soczewki fotochromowe to produkty, które można w każdym detalu dopasować do własnych potrzeb, stylu życia, a nawet preferencji estetycznych. Co więcej, soczewki przeciwsłoneczne HOYA, niezależnie od ich wariantu, kompleksowo chronią oczy przed słońcem i jego szkodliwym wpływem, a także innymi czynnikami środowiskowymi i robią to niezawodnie. Jeśli więc chcesz skutecznie chronić siebie i swoich najbliższych, cenisz jakość i funkcjonalność, koniecznie zapytaj w salonie optycznym o szkła przeciwsłoneczne HOYA.

Źródła:

  1. www.who.int/news-room/questions-and-answers/item/radiation-the-known-health-effects-of-ultraviolet-radiation
  2. www.nei.nih.gov/about/news-and-events/news/new-research-sheds-light-how-uv-rays-may-contribute-cataract

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj