Metoda na poprawienie kondycji skóry, znana jako HIFU, nie jest już nowinką w świecie medycyny estetycznej i kosmetologii. Sama technologia stosowana w tych zabiegach również do nowych nie należy, ponieważ stosuje się ją między innymi w leczeniu nowotworów od wielu lat. Metoda ta polega na punktowym oddziaływaniu na skórę na określonej, kontrolowanej głębokości za pomocą skoncentrowanej wiązki fal ultradźwiękowych – stąd właśnie nazwa HIFU, czyli high-intensity focused ultrasound. Jakiego rodzaju zabiegi wykonuje się z zastosowaniem tej technologii i jakich efektów można się spodziewać? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Zabiegi HIFU na twarz

Jak mówi Pani Ewa Pomorska, właścicielka salonów kosmetycznych ArtLady wykonująca zabiegi HIFU w Bydgoszczy i Poznaniu, na szczycie listy zainteresowań zabiegami są te, które dotyczą poprawiania mankamentów w obrębie twarzy. Gabinety odwiedzają panie i panowie uskarżający się na utratę jędrności skóry, zmarszczki i opadające linie marionetki. Kiedy kremy i sera przestają dawać zadowalające efekty, a inwazyjne metody takie, jak lifting i wstrzykiwanie botoksu lub kwasu hialuronowego nie leżą w kręgu zainteresowań pacjenta – z pomocą przychodzi HIFU. Wielu pacjentów trafia do nas z obawami o rekonwalescencję, ból pooperacyjny lub blizny. W zabiegach z zastosowaniem HIFU ten problem całkowicie znika, bo nie następuje przerwanie ciągłości naskórka. Co więcej, stosujemy nowoczesne maszyny medyczne DualHi GTG, które zapewniają pacjentom lepszy komfort i pozwalają na szybsze i mniej bolesne przeprowadzenie zabiegu. – dodaje Pani Ewa.

HIFU na “chomiki” i drugi podbródek

Fale ultradźwiękowe w skoncentrowanej wiązce stymulują produkcję włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra się zagęszcza i staje jędrna. Jednym z przykładów wykorzystania tej właściwości w praktyce jest zaostrzanie linii żuchwy i likwidacja drugiego podbródka. HIFU skutecznie oddziałuje na głębiej położone warstwy skóry, wyraźnie unosząc nawisy i regulując obrys twarzy.

HIFU na brzuch, uda i ramiona

Nie tylko oznaki starzenia i nie tylko obszary położone w obrębie twarzy mogą być powodem zmartwień lub kompleksów. Dla niektórych pacjentów równie ważne są uda, brzuch lub ramiona – “bryczesy”, boczki, wydatniejsza tkanka tłuszczowa, cellulit, galaretowate fałdki. Te bolączki również można zażegnać z pomocą HIFU.

Jakich efektów można się spodziewać?

Cały zabieg wykonywany jest w trakcie jednej wizyty i w większości przypadków ta jedna wizyta będzie wystarczająca do osiągnięcia pożądanego efektu. Jedynie w przypadku większych obszarów, jak na przykład brzuch, można zabieg powtórzyć po około 4-6 miesiącach, by uzyskać lepsze rezultaty.

Tuż po zakończeniu zauważyć można około 20% docelowego efektu, zaś na pełne rezultaty czeka się do 3 miesięcy. Utrzymują się przez co najmniej 18 miesięcy, po czym można zabieg powtórzyć.

Dla kogo jest HIFU?

Zabiegi mają bardzo szerokie spektrum zastosowań i wyjątkowo wysoką skuteczność. Skorzystać z nich mogą zarówno panie, jak i panowie, cieszący się dobrym zdrowiem. Niewątpliwą zaletą HIFU jest jego nieinwazyjne działanie, dlatego chętnie korzystają z nich osoby obawiające się rozwiązań operacyjnych lub też cierpiące z powodu alergii na botoks lub kwas hialuronowy.

3 KOMENTARZE

  1. Korzystałam z zabiegu Hifu na twarz w Art Lady w Poznaniu na Milczańskiej i jestem bardzo zadowolona z efektów i obsługi 🙂 Wrócę za 2 lata do Pani Ewy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj