Czy chociaż raz zdarzyło Ci się marzyć o pięknych, lśniących oraz przede wszystkim zdrowych włosach? Bujna fryzura to dość popularne marzenie, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu kto nie chciałby móc pochwalić się olśniewająco gęstymi i mocnymi włosami? Już w czasach starożytnych bujne owłosienie na głowie było utożsamiane ze zdrowiem oraz witalnością. Kobiety o długich oraz gęstych włosach były uznawane za idealne kandydatki na żonę. Niestety, nie każdy został hojnie obdarzony przez naturę. Powodem, dla którego włosy nie prezentują się tak jakbyśmy tego chcieli, może być nadmierne wypadanie włosów. Jeśli zatem masz podejrzenie, że nadmierne wypadanie włosów dotyczy również Ciebie, podpowiemy Ci, co może być jego przyczyną i jak sobie z tym radzić.

Przyczyny wypadania włosów

Przede wszystkim należy jasno zaznaczyć, że wypadanie włosów to bardzo poważny problem, który z roku na rok dotyczy coraz większej ilości osób. Choć w początkowych fazach, problem ten może być niewidoczny, to wraz z jego rozwojem, zahamowanie objawów może okazać się być bardzo trudne lub nawet niemożliwe. Wypadanie włosów może mieć swoje podłoże zarówno w ogólnym stanie zdrowia, jak i w konkretnych niedoborach pewnych substancji. Najczęściej występującym niedoborem, który ma dość duży wpływ na jakość włosów, jest skrzyp oraz biotyna. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tabletek, które zawierają witaminy oraz substancje pomocnicze mające na celu wspomóc porost włosów, jednak jeśli przyczyną wypadania włosów nie jest żaden z niedoborów, suplementy te nie zdadzą egzaminu.

Przyczyn wypadania włosów jest naprawdę bardzo wiele, dlatego jednoznaczne określenie powodu, dla którego z dnia na dzień tracisz coraz więcej włosów, powinno odbyć się u specjalisty. Aby dowiedzieć się, co stoi za nadmierną utratą włosów, możesz udać się zarówno do trychologa jak i do lekarza medycyny estetycznej, który specjalizuje się w przeszczepie włosów. Kolejnym powodem, który wyjątkowo często wiąże się z wypadaniem włosów jest oczywiście stres. Wiele osób bagatelizuje ten czynnik, myśląc, że nie może on powodować aż tak dużego spustoszenia w organizmie, mimo to należy jasno zaznaczyć, że stres ma negatywny wpływ nie tylko na samopoczucie, ale także na ogólny stan zdrowia oraz wygląd skóry, włosów i paznokci. Co zatem robić, gdy nic nie przynosi efektu? Rozwiązaniem może być przeszczep włosów Trójmiasto.

Przeszczep włosów Trójmiasto

Zanim zdecydujesz się na przeszczep włosów, warto jest udać się na konsultację do profesjonalisty, który w jasny sposób przedstawi Ci z czym wiąże się Twój problem oraz co możesz zrobić, by mu zapobiec. Podczas takiej wizyty dowiesz się również jak będzie przebiegał ewentualny zabieg przeszczepu włosów. Zastanawiasz się, gdzie szukać najlepszych specjalistów? Odpowiedź jest niezwykle prosta. To właśnie w Trójmieście możesz znaleźć lekarzy z wieloletnim doświadczeniem, którzy pomogą Ci uporać się z Twoim problemem. Przeszczep włosów Gdańsk? Dlaczego? Jeśli mieszkasz w Gdańsku lub okolicy, powinieneś rozważyć to miasto. Nie od dziś wiadomo, że Gdańsk to jedno z piękniejszych polskich miast, jednak w tym przypadku nie chodzi o architekturę. Oprócz wspaniałych atrakcji, Gdańsk może zaoferować Ci również doskonałej jakości opiekę medyczną. Jeśli jednak Gdańsk nie jest miastem, w którym chciałbyś poddać się przeszczepowi włosów, pamiętaj, że Twój wybór może paść również na Gdynię oraz Sopot.

Na czym polega zabieg przeszczepu włosów?

Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z tego typu zabiegiem i nie wiesz czego możesz się spodziewać, już spieszymy z podpowiedziami. Przeszczep włosów Gdynia to zabieg, który odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Czas trwania takiego zabiegu jest zależny od obszaru, który trzeba zapełnić nowymi mieszkami włosowymi, szacuje się jednak, że trwa on od 4 do nawet 8 godzin. Sam proces przeszczepu włosów polega na pobraniu mieszków włosowych i innej części ciała (najczęściej jest to potylica) oraz wszczepieniu ich w odpowiednie miejsce. Jest to oczywiście duże uproszczenie, ponieważ proces zabiegu jest znacznie bardziej skomplikowany. Proces rekonwalescencji po zabiegu jest kwestią indywidualną, jednak szacuje się, że trwa on około pięciu dni. Na pełne efekty należy poczekać, ponieważ wzrost włosów odbywa się stopniowo, jednak o pierwszych widocznych efektach, można mówić już po kilku miesiącach. Warto zaznaczyć, że do przeszczepu wybierane są tylko silne oraz mocne mieszki włosowe, które mają największą szansę przetrwania. Sam zabieg wykonywany jest ręcznie przez lekarza lub zespół lekarzy.

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Ile kosztuje przeszczep włosów Sopot? To jedno z najczęściej powtarzających się pytań o przeszczep włosów. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednak jednoznaczna, ponieważ cena zabiegu jest zależna od tego, w jaką partię ciała chcesz przeszczepić włosy oraz jaki gabinet wybierzesz. Pamiętaj o tym, by wybrać gabinet lub klinikę o najlepszych opiniach. Dzięki temu możesz być pewny co do jakości zabiegu. Jeśli więc szukasz sprawdzonej kliniki, która oferuje przeszczep włosów w Trójmieście, koniecznie sprawdź ofertę kliniki Medmix.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj