Chociaż wady w budowie i ukształtowaniu stóp są często niewidoczne, to jednak mogą dostarczać wielu nieprzyjemnych dolegliwości. Ból lub dyskomfort podczas chodzenia, czy długotrwałego stania to tylko niektóre z nich. Na szczęście dobrze dobrane wkładki ortopedyczne mogą pomóc w korekcji takich wad. Zobacz, czym kierować się przy wyborze takich wkładek. 

Wkładki ortopedyczne do butów — kiedy warto nosić?

Noszenie wkładek ortopedycznych zapewnia wiele korzyści. Przede wszystkim znacznie poprawiają one komfort chodzenia. A to dlatego, że umożliwiają ułożenie stopy w sposób anatomiczny, czyli po prostu poprawny. Można stosować je zarówno profilaktycznie, właśnie by zapewnić sobie komfort na co dzień, jak i w celach leczniczych. 

W obrębie stóp i ich ułożeniu oraz ukształtowaniu, wyróżnia się naprawdę wiele różnego rodzaju wad. Zmaganie się z nimi może przysparzać dokuczliwych dolegliwości. Wkładki ortopedyczne przy długotrwałym stosowaniu pomagają skorygować takie nieprawidłowości, a także eliminują bóle stóp oraz inne przykre objawy. Chociaż wkładki ortopedyczne może nosić każdy, to jednak istnieją szczególne wskazania do ich stosowania. A są to przede wszystkim dolegliwości takie jak m.in.: 

  • płaskostopie poprzeczne i podłużne
  • koślawość stóp 
  • koślawość pięt 
  • haluksy 
  • ostroga piętowa. 

Jak odpowiednio dobrać ortopedyczne wkładki? 

W przypadku wkładek ortopedycznych, bardzo ważny jest ich prawidłowy dobór. Tylko dobrze dopasowane zapewnią bowiem oczekiwane efekty. Źle dobrane mogą natomiast wręcz przyczynić się do powstania wad związanych z ukształtowaniem stóp. Dlatego też kupno takich wkładek powinno być zawsze poprzedzone konsultacją u specjalisty. Dzięki temu dowiemy się, jaki rodzaj wkładki będzie właściwy dla naszego kształtu i ułożenia stopy. 

Przy zaawansowanych wadach w budowie stóp najczęściej zaleca się wykonanie indywidualnych wkładek. Robi się je na wymiar i są one idealnie dopasowane do stopy i jej kształtu. Indywidualne wkładki ortopedyczne to fantastyczna inwestycja, ponieważ ich noszenie gwarantuje maksymalną wygodę. 

Gdzie właściwie kupić wkładki ortopedyczne do butów? Najlepiej zamówić je przez internet. W obuwniczych sklepach online znajdziemy bardzo duży wybór wśród modeli. Dzięki temu możemy z łatwością dopasować produkt bezpośrednio do naszych potrzeb i wymagań. Koszt zakupu pary takich wkładek to dosłownie kilkadziesiąt złotych. Jest to więc niewielki koszt, biorąc pod uwagę komfort oraz właściwości korygujące. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj