Szwajcaria to kraj, który kojarzy się nam z zegarkami, górami i pyszną czekoladą. W ostatnich latach jednak Szwajcaria podbija również rynek kosmetyczny ekskluzywnymi produktami pielęgnacyjnymi, cechującymi się wysoką skutecznością. Czy kosmetyki te są naprawdę tak dobre? Czym wyróżniają się produkty szwajcarskich marek? Jakie kosmetyki warto przetestować? Na te wszystkie pytania odpowiemy w tym artykule.

Czym cechują się szwajcarskie kosmetyki?

Szwajcarzy znani są ze swej dokładności i staranności, dbają również o wysoką jakość produktów. Właśnie dlatego szwajcarskie zegarki były i nadal są uważane za najlepsze na świecie. Okazuje się jednak, że takie podejście do tworzenia produktów wyróżnia także powstające w Szwajcarii kosmetyki. Szwajcarskie marki zajmujące się produkcją kosmetyków kierują się kilkoma zasadami, dzięki czemu ich produkty cechują się wysoką jakość. Jakie to zasady?

  1. Trzymanie się standardów GMP, czyli good manufacturing practices, dotyczące produkcji i przechowywania opracowywanych kosmetyków, które są oparte na normach stosowanych przy produkcji leków w firmach farmaceutycznych. Jedną z podstawowych wytycznych jest czystość produkcji.
  2. Dokładne testy jakości oraz składu pod względem zastosowanych produktów. Jeśli w testowanej partii zostaną wykryte substancje, które nie powinny znaleźć się w kosmetykach, cała partia zostaje wycofana z produkcji.
  3. Cały produkcja jest dokładnie kontrolowany pod względem czystości oraz jakość wykonywanych procesów.
  4. Ściśle są przestrzegane wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa oraz higieny.
  5. Zawarte w szwajcarskich kosmetykach składniki odpowiadają normom Międzynarodowego Stowarzyszenia Substancji Zapachowych.
  6. Szwajcarskie kosmetyki przechodzą liczne testy i zdobywają liczne certyfikaty jakości.

Czy znasz te szwajcarskie kosmetyki?

Kosmetyki szwajcarskie nie leżą na półkach popularnych sieciowych drogerii i są zaliczane do produktów ekskluzywnych. Dlatego najłatwiej je dostać w wysokiej klasy drogeriach i perfumeriach internetowych. Na polskim rynku pojawiły się już takie marki jak:

La Prairie, której korzenie sięgają roku 1931 roku, do kliniki La Prairie, gdzie w tym czasie właśnie została po raz pierwszy zastosowana przez dr Pawła Niehansa specjalna terapia komórkowa. Od początku klinika oferowała liczne luksusowe zabiegi odmładzające swoim gościom, a byli to znani i sławni ludzie niemal z całego świata. Obecnie marka La Prairie oferuje luksusowe kosmetyki pielęgnujące oparte na wysokiej jakości składnikach.

Marka Karin Herzog oparła działanie swoich kosmetyków na korzyściach wykorzystania tlenu w kosmetologii. Badania udowodniły, że główną przyczyną starzenia się komórek skóry jest zbyt mała ilość tlenu, która z wiekiem stale się zmniejsza. Właśnie dlatego marka Karin Herzog opracowała innowacyjne produkty z ustabilizowanymi cząsteczkami tlenu, który wnika w głębsze jej warstwy.

Szwajcarskie kosmetyki marki Les Naturelles wykorzystuje głównie składniki naturalne. Firma ze swoich produktów wyeliminowała związki syntetyczne odpowiedzialne za podrażnienia i alergie skórne. Dzięki zastosowaniu naturalnych olejków oraz związków zapachowych kosmetyki te są łagodne i nie podrażniają nawet bardzo wrażliwej skóry.

Valmont to jedna z najstarszych kosmetycznych marek działająca na rynku od początku XX wieku. Oferuje wysokiej klasy kosmetyki pielęgnacyjne do twarzy oraz ciała. Jej produkty są dostępne na stronie https://amisell.pl/marki-niszowe/valmont/.

Parę słów o marce Valmont

Historia marki Valmont, tak jak w przypadku La Prairie zaczęła się od kliniki założonej w 1903 roku, która oferowała zabiegi hydroterapeutyczne oraz kuracje dietetyczna, mające na celu wzmacniać i odmładzać organizm. Do położonego w zacisznej okolicy kurortu przyjeżdżały wielkie sławy, by korzystać z prozdrowotnych terapii. Marka Valmont przez lata poszukiwała nowoczesnych metod walki z oznakami starzenia się skóry. Już w latach 80 dwudziestego wieku stała się pierwszą w Szwajcarii kliniką, która była nakierowana na terapie pomagające odzyskać dobre samopoczucie, a przede wszystkim młody wygląd skóry. Jednym z największych osiągnięć były niezwykle skuteczne terapie z wykorzystaniem cząsteczek spolimeryzowanego DNA, czyli HP DNA oraz naturalnego kolagenu. Właśnie to odkrycie stanowiło podstawę nowoczesnej linii kosmetyków, opracowanej przez firmę Valmont, które działają na poziomie komórkowym, przyspieszają regeneracje komórek skóry i poprawiają jej wygląd.

Innowacyjne kosmetyki marki Valmont – jak działają?

Marka Valmont specjalizuje się w kosmetykach anti-age opartych na specjalnie opracowanych składnikach, takich jak:

Wysoko spolimeryzowany kwas deoksyrybonukleinowy – HP DNA ma wyjątkowe właściwości nawilżające oraz antyoksydacyjne, a także stymuluje regenerację komórek skóry. Dzięki zastosowaniu specjalnej techniki pozyskiwana struktura DNA pozostaje nienaruszona.

Potrójne DNA – to cząsteczka HP DNA połączona z makroelementami takimi jak magnez, wapń oraz sód, które zwiększają efektywność działania cząsteczki DNA.

Cząsteczki kwasu dezoksyrybonukleinowego (DNA) oraz rybonukleinowego (RNA) zamknięte w liposomach, to jedno z największych kosmetycznych osiągnięć marki Valmont. Zamknięcie DNA oraz RNA w otoczce fosfolipidowej zwiększa efektywność ich działania i umożliwia penetrację głębokich warstw skóry.

Dzięki składnikom będącym efektem wielu lat badań i doświadczeń kosmetyki marki Valmont są niezwykle skuteczne i cofają procesy starzenia się skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj