Rozstępy, blizny pourazowe, ślady po trądziku? Jeśli borykasz się z jednym z tych problemów, terapia blizn mikroigłowa jest dla Ciebie. Precyzyjne nakłuwanie skóry stymuluje fibroblasty, poprawiając tym samym jędrność i elastyczność skóry. Dzięki temu nie tylko pozbywasz się szpecących blizn, ale także uruchamiasz procesy odnowy naskórka.

Terapia blizn mikroigłowa — na czym polega?

Terapia blizn mikroigłowa, nazywana także mezoterapią mikroigłową, polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry i indukcji (wywołaniu) stanu zapalnego. Mikronakłuwanie dostarcza substancje czynne z ampułki do naskórka i skóry właściwej. To z kolei pobudza fibroblasty, czyli komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny, do pracy. 

Powstałe w wyniku nakłuć mikrourazy skóry stymulują ją do odnowy — zwężają się pory, ujednolica koloryt skóry, zmniejszają blizny i przebarwienia. 

Mikronakłuwanie w medycynie estetycznej, czyli metoda znana od lat

Terapia blizn mikroigłowa nie jest niczym nowym, jeśli chodzi o medycynę estetyczną. Metodę tę po raz pierwszy opisano w 1995 roku. Jednak pierwsze urządzenia przeznaczone do mikronakłuwań (dermaroller) powstało w 2006 roku. Obecnie na rynku istnieje mnóstwo urządzeń, które pozwalają kontrolować głębokość nakłuć. 

Terapia blizn mikroigłowa — wymarzony zabieg w sezonie wiosenno-letnim!

Terapia blizn mikroigłowa różni się od innych technik ablacyjnych takich jak dermabrazja, peelingi chemiczne i zabiegi laserowe. Wspomniane zabiegi powodują, że skóra długo się goi, jest także wrażliwa na fotouszkodzenia. O te ostatnie natomiast łatwo podczas ciepłych pór roku.  

Mikronakłuwanie jest metodą, której warto się poddać latem, ponieważ nie wymaga długotrwałego gojenia i nie uwrażliwia skóry na promieniowanie UV. 

Dla kogo przeznaczona jest terapia blizn mikroigłowa?

Terapię blizn mikroigłową rekomenduje się wszystkim, którzy borykają się z:

  • głębokimi oraz płytkimi bliznami, 
  • bliznami potrądzikowymi, 
  • bliznami pooperacyjnymi, 
  • bliznami po cesarskim cięciu, 
  • bliznami po ospie wietrznej, 
  • bliznami po oparzeniach (bliznami przerostowymi), 
  • bliznami powypadkowymi (pourazowymi), 
  • bliznowcami powstałymi w zagięciach ciała,  
  • przebarwieniami powstałymi w wyniku blizn, 
  • rozstępami. 

Jak mezoterapia mikroigłowa działa na blizny?

Mezoterapia mikroigłowa polega na tym, że na skórze powstają mikronakłucia. To nic innego jak kanaliki, w które wpuszcza się lecznicze i regenerujące substancje (występują one w specjalnych ampułkach).

Terapia mikroigłowa na blizny działa dwukierunkowo. Oddziałuje na skórę właściwą, zwiększając absorpcję substancji 1000 razy bardziej, niż w przypadku innych metod. 

Ponadto wywołuje kontrolowany stan zapalny, tym samym aktywując procesy regeneracyjne naskórka. Podczas gojenia mikronakłuć blizny się zmniejszają. Wszystko za sprawą szybkiej odbudowy włókien kolagenu i wzmożonej produkcji elastyny. 

Efektem zabiegu nie tylko jest rozjaśnienie i zmniejszenie blizn, ale także głęboka rewitalizacja skóry. Staje się ona gładka, nawilżona, sprężysta i ma równomierny koloryt.

U osób z bardzo wrażliwą skórą przed zabiegiem stosuje się specjalny krem znieczulający.

Zregeneruj swoją skórę i pozbądź się blizn! Już po 4 zabiegach (wykonywanych w odstępie od 1 do 4 tygodni) wyraźnie zredukujesz nieestetyczne zmiany. Mniejsze blizny to większa pewność siebie i lepszy komfort życia. Plaża? Basen? Sauna? już nie wstydzisz się pokazać w bikini. Twoje blizny są praktycznie niewidoczne, a Ty z uśmiechem na twarzy eksponujesz swoje ciało.  

Sprawdź naszą ofertę zabiegów na stronie https://drzazgaclinic.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj