manicure świąteczny

Z pewnością nie raz zastanawiałaś się, czemu Twój manicure nie wygląda tak dobrze, jak po wyjściu od kosmetyczki? Zdecydowanie dużo zależy od indywidualnych umiejętności i doświadczenia, jednak ważną rolę odgrywają również produkty stosowane do stylizacji. Mowa tutaj przede wszystkim o bazie i topie do paznokci, lakierach, jak i primerze. Podpowiemy Ci zatem, które kosmetyki wybrać i na co zwrócić uwagę, aby wykonać trwały i piękny manicure hybrydowy samodzielnie w domu. Zaoszczędzisz na tym swój czas i pieniądze, gdyż wizyta w profesjonalnym salonie kosmetycznym potrafi być droga i czasochłonna.

Jakie produkty wybrać?

Manicure hybrydowy jest o wiele trwalszą metodą stylizacji paznokci w porównaniu do manicure klasycznego, która przynosi zjawiskowe efekty. Warto jednak pamiętać, że wymaga on odpowiednich produktów i urządzeń, dzięki którym jego wykonanie jest w ogóle możliwe. Do jednych z nich należy top i baza do hybrydy. Stanowią one absolutną podstawę w drodze do uzyskania zadowalającego efektu. Dzięki właściwościom bazy możesz zwiększyć przyczepność płytki paznokcia, a tym samym sprawić, że każdy kolejny produkt utrzyma się na jej powierzchni o wiele lepiej i dłużej. Dużą popularnością cieszą się bazy hybrydowe marki Semilac, które w swoim składzie zawierają witaminy i minerały. Odżywiają zatem płytkę paznokcia, nadając jej zdrowego wyglądu. Top hybrydowy stosuje się na końcu stylizacji, aby stworzyć na jej powierzchni równomierną, lśniącą lub matową taflę. Niektóre topy wyposażone są w dodatkowe drobinki, co doskonale sprawdzi się w przypadku imprezowo-karnawałowych kompozycji na paznokciach.

 Lakiery hybrydowe Semilac

O czym jeszcze powinnaś pamiętać?

Wiesz już, jakie produkty są niezbędne do wykonania manicure hybrydowego. O czym więc powinnaś jeszcze pamiętać? Przede wszystkim o urządzeniach i akcesoriach, które ułatwią Ci stworzenie estetycznej stylizacji na paznokciach. Główną rolę pełni lampa do manicure, która zdecydowanie powinna znaleźć się w Twoim domu. Ma ona za zadanie utwardzić wszystkie produkty znajdujące się na płytce jak lakiery hybrydowe, czy żele budujące. Dzięki niej możesz cieszyć się pięknym manicure nawet przez 4 tygodnie. Warto również zwrócić uwagę na akcesoria, takie jak pilniczek, czy kopytko do odsuwania skórek. Pomogą Ci one w przygotowaniu płytki paznokcia pod daną stylizację oraz nadadzą jej odpowiedni kształt i długość.

 Lakiery Claresa

No to zaczynamy!

Posiadasz już wiedzę o niezbędnych produktach i urządzeniach do stylizacji hybrydowej, możesz zatem przejść do jej wykonania. Zacznij od usunięcia nadmiaru skórek i nabłonków z płytki paznokcia, aby nic nie pozostało na jej powierzchni. Następnie zmatuj całość przy pomocy bloczka polerskiego i odtłuść używając primera. Kolejnym krokiem jest aplikacja jednej, cienkiej warstwy bazy hybrydowej, którą należy utwardzić w lampie przez około 30 sekund. Teraz możesz przystąpić do aplikacji dowolnie wybranego lakieru hybrydowego, który również należy utwardzić w lampie. Całość zabezpiecz topem, włóż do lampy, a następnie przetrzyj wacikiem nasączonym cleanerem, aby pozbyć się warstwy dyspersyjnej. Gotowe!

 Top hybrydowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj