Centralne miejsce w sypialni zajmuje łóżko. Aby zapewnić jak najwyższy komfort snu, relaksu i wypoczynku, warto wybrać mebel dopasowany do potrzeb użytkowników. Zadanie to jest nieco trudniejsze w przypadku łóżka dla pary. Odmienne preferencje, co do rodzaju łóżka i jego podstawowych parametrów mogą utrudnić podjęcie dobrej decyzji. Podpowiadamy, czym się kierować, aby zakup był udany.

Wymiary mebla

Wymarzone łoże małżeńskie to ogromny mebel, który stawiamy na środku sypialni. W rzeczywistości wiele osób dysponuje ograniczoną przestrzenią. Dlatego względy praktyczne przemawiają za tym, by dopasować wymiary mebla do posiadanego metrażu. Najwęższe standardowe łóżko do sypialni ma wymiary 140 x 200. Jest to propozycja dla dwóch szczupłych osób. Doskonale sprawdzi się w niewielkiej sypialni, ale nie dla każdego jego mała powierzchnia będzie wystarczająca. Inne łóżka sypialniane to takie o wymiarach 160 x 200, czy 180 x 200. Zapewnią one komfort obojgu partnerom.

By swobodnie poruszać się w sypialni i nie potykać się o meble, należy po obu stronach łóżka pozostawić ok. 80 – 100 cm wolnej przestrzeni. Dlatego na iście królewskie łoże małżeńskie o wymiarach 200 x 220 cm mogą pozwolić sobie tylko nieliczni. Opcja ta jest wskazana w przypadku osób powyżej 180 cm wzrostu.

Łoże małżeńskie drewniane, czy tapicerowane?

Zaletą łóżek drewnianych jest ich uniwersalny styl. Są one również bardzo wytrzymałe i solidne. Stelaż wykonany z drewna jest bowiem bardzo trwały. Do takiego łóżka można dobrać dowolny materac, a w przypadku łóżek o wymiarach 180 x 200 i większych nawet 2 materace o różnym stopniu twardości. Podobny komfort zapewni tapicerowane łoże małżeńskie. Meble tapicerowane posiadają dodatkowo praktyczny zagłówek, który pełni także funkcje dekoracyjne. Wybór wygodnego materaca i mocnego stelaża będzie tutaj podstawą. Osoby tęższe powinny zakupić bardziej twardy materac. Małżonkowie o różnej wadze mogą rozważyć zakup jednego materaca o dwóch różnych stopniach twardości. Stabilny stelaż z listew sprężynujących zapewni zdrowy i komfortowy sen.

Łoże małżeńskie w stylu kontynentalnym

Wybierając łoże małżeńskie, należy kierować się głównie komfortem. Łóżka kontynentalne posiadają szereg rozwiązań, które przyczyniły się do ich popularności. Zwykle składają się z materaca typu bonell, a także z materaca nawierzchniowego, poprawiającego jakość snu. Wykonany z tkaniny materac znajduje się w antybakteryjnym pokrowcu, który można zdejmować do prania. Stopień higieny jest więc bardzo wysoki. Ponadto łóżka kontynentalne są wyższe – znaczna odległość od podłogi zapobiega wdychaniu kurzu. Zagłówki łóżek kontynentalnych są bardzo eleganckie i wprowadzają do sypialni klimat luksusu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wiele osób ceni sobie dodatkową przestrzeń, które zapewniają łóżka z pojemnikiem na pościel. Można w nim przechować np. dodatkowe poduszki, czy w przypadku ciasnych mieszkań zimowe elementy garderoby.

Wygoda, funkcjonalność i walory estetyczne to cechy mebli z oferty sklepu internetowego meblemwm.pl. Sklep oferuje łóżka małżeńskie w standardowych rozmiarach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj