pierscionek-zloto-zareczyny

Tradycja zaręczyn, o której pierwsze wzmianki pochodzą już ze Starego Testamentu, jest nadal chętnie kultywowana wśród zakochanych. Pewne jej aspekty uległy na przestrzeni wieków znacznej modyfikacji, jednak jeden element od pokoleń pozostaje niezmienny. Dziś ważny element tej uroczystej umowy pomiędzy dwojgiem zakochanych stanowi pierścionek zaręczynowy – symboliczny dowód miłości. Jego ofiarowanie oraz przyjęcie wywołują wiele emocji, a każdy pragnie, by jego pierścionek był jak najpiękniejszy. Wiele osób niezdecydowanych co do wyglądu pierścionka poszukuje cennych porad i inspiracji. Poniżej przedstawiamy kluczowe wskazówki dotyczące wyboru tego rodzaju biżuterii.

Pierścionek zaręczynowy – kwestie praktyczne

Zanim przystąpi się do wyboru pierścionka zaręczynowego o konkretnym designie, należy ustalić jego jedną, bardzo ważną dla przebiegu zaręczyn cechę. Mowa oczywiście o rozmiarze pierścionka dopasowanym do obwodu palca. Nie ma chyba bardziej stresującej dla zakochanych sytuacji niż ta, w której kobieta przyjmuje zaręczyny i okazuje się, że pierścionek nie mieści się na jej palcu. W ofercie jubilera Zeccoro znajdują się pierścionki w rozmiarach od 8 do 18, które odpowiadają określonym średnicom i obwodom. Przed zakupem pierścionka dobrze jest zatem znać obwód palca ukochanej i wybrać biżuterię o określonym rozmiarze. Można zapytać o to kobietę wprost lub, nie chcąc psuć niespodzianki, zmierzyć obwód jednego z pierścionków znajdujących się w jej szkatułce z biżuterią.

Materiał wykonania pierścionka zaręczynowego

Ponieważ pierścionek zaręczynowy stanowi odzwierciedlenie uczuć, osoby o wystarczającym budżecie wybierają przede wszystkim biżuterię ze szlachetnych kruszców i wartościowych kamieni. W przypadku pierścionków zaręczynowych króluje szczególnie biżuteria ze złota. W modzie niezmiennie pozostaje klasyczne, żółte złoto, które w asortymencie Zeccoro jest dostępne o próbie 333. Wykonane z niego pierścionki są piękne i trwałe, efektownie prezentując się na palcu serdecznym. Osoby, których nie stać na prawdziwe diamenty, z powodzeniem mogą sięgnąć po do złudzenia imitujące je cyrkonie. Dzięki temu pierścionek zachowuje swój klasyczny wygląd i nie sposób pomylić go z żadnym innym rodzajem biżuterii.

Pierścionki zaręczynowe – najpopularniejsze modele

Wielu kobietom podobają się pierścionki zaręczynowe o wyglądzie klasycznego solitera, który zawiera pojedynczy kamień osadzony na chatonie z sześcioma metalowymi łapkami. Zależnie od zasobności portfela, a także gustu partnerki można wybrać skromny lub okazały kamień. Istnieją jednak różne oprawy kamieni w pierścionkach zaręczynowych – nie tylko koronki, ale również okrągłe cargi czy oprawy w kształcie łezki. Alternatywę stanowi pierścionek z większą liczbą mniejszych kamieni – mogą znajdować się zarówno na górce pierścionka zaręczynowego, jak i zostać zakute kanałowo na samej obrączce. Włoska marka biżuterii Zeccoro prezentuje wyjątkowo szeroki wybór złotych pierścionków zaręczynowych, dzięki czemu każdy może znaleźć preferowany przez siebie model.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj