Manicure hybrydowy to w ostatnim czasie prawdziwy hit. Nic dziwnego, jest trwały odporny i pozwala na wiele wariacji kolorystycznych. Na rynku wprost roi się od lakierów hybrydowych różnych marek. Dostępne są zarówno takie za kilka złotych, jak i naprawdę drogie. Wybór kolorów może przyprawić o zawrót głowy. Dlatego warto wiedzieć czym się kierować przy zakupie.

Jaki zatem lakier hybrydowy wybrać? Na rynku można kupić chińskie lakiery po 5 zł oraz marek specjalistycznych po kilkadziesiąt złotych. Cena ma znaczenie. Trwałość i skład tanich lakierów są bardzo wątpliwe. Pierwsze na co należy zwrócić uwagę czytając etykietę to “3-free”. Oznaczenie to daje gwarancję, że lakier nie zawiera toluenu, formaldehydu oraz ftalanu dibutylu, to tzw. “toksyczne trio”. Poza tym tanie lakiery cechują się gorszą trwałością. O ile dobry lakier hybrydowy może utrzymać się na paznokciach nawet 3 tygodnie, to te tańsze, nie dość, że niszczą paznokcie, to jeszcze utrzymują się zaledwie kilka dni. Kolejna cecha dobrego lakieru hybrydowego to poziomowanie. Oznacza to, że produkt wyrównuje się na płytce nie tworząc zacieków, tak jak to bywa w zwykłych lakierach.

Lakier hybrydowy to nie wszystko. Ponieważ o trwałości całego manicure będą decydowały jeszcze 2 inne produkty: baza i top coat. Najlepiej postawić na bazę, która łatwo rozprowadza się po paznokciu, nie jest zbyt wodnista, a przede wszystkim dzięki, której lakier dobrze się trzyma. Jeśli paznokcie są w gorszej kondycji można kupić bazę z zawartością witamin. W przypadku top coat, czyli warstwy wierzchniej, jest możliwość wyboru takiego wykończenia, które najlepiej odpowiada naszym upodobaniom. Zwykły top coat nada blask i utrwali, ale można równie dobrze wybrać “matte” (matowe wykończenie), “glitter” (z połyskującymi drobinkami) lub “dry top” (bez konieczności przemywania).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj