Bańka chińska to coraz bardziej znany sposób na pozbycie się cellulitu, a masaż nią stał się prawdziwym hitem w salonach kosmetycznych. Czym właściwie jest bańka chińska i jak wygląda zabieg z jej wykorzystaniem? Na jakie efekty można liczyć po masażu bańką chińską? Poznaj odpowiedzi ekspertów na te i inne pytania!

Czym jest bańka chińska?

Bańki chińskie, inaczej akupunkturowe, wykorzystywane są w medycynie, fizjoterapii oraz kosmetologii. Bańki działają na zasadzie zasysania tkanki pod ciśnieniem. Bańki mogą być szklane, silikonowe lub gumowe. Szklane najczęściej wykorzystuje się w medycynie w leczeniu przeziębienia lub grypy. Bańki silikonowe i gumowe stosowane są w zmniejszaniu dolegliwości bólowych czy bólu kręgosłupa, a także w kosmetologii jako zabieg redukujący cellulit i rozstępy. Masaż bańką chińską działa jak drenaż limfatyczny – redukuje tkankę tłuszczową i oczyszcza skórę z toksyn.

Jak wygląda masaż bańką chińską?

Przed wykonaniem zabiegu antycellulitowego ciało musi zostać natłuszczone oliwką, aby ułatwić przesuwanie baniek po ciele. Przed umieszczeniem bańki na ciele powinniśmy ją zanurzyć w ciepłej wodzie ok. 40 stopni, a następnie wypuścić z niej powietrze. Gdy te kroki zostały wykonane, możemy przystąpić do masażu. Masaż powinien być wykonywany powoli, okrężnymi lub podłużnymi ruchami w kierunku serca. Do tego typu zabiegu używamy dużych baniek przeznaczonych do ud, pośladków, pleców. Po zakończonym masażu dana okolica powinna zostać pomasowana ręcznie przez ok. 5 minut. Masaż bańką chińską trwa około 30 minut i powinien być powtarzany co 2-3 dni. Lepsze efekty bańki chińskiej uzyskamy stosując zdrową dietę oraz zachowując sprawność fizyczną.

Elektrostymulacja + bańka chińska = pakiet idealny

Aby zachować i podtrzymać efekty pięknego, zgrabnego i jędrnego ciała, musimy stale o nie dbać. Nie zapominajmy o zdrowej diecie i piciu dużej ilości wody (min. 2 litry dziennie). W Bodybarze w Warszawie oferowany jest szczególny pakiet antycellulitowy zawierający treningi elektrostymulacji – EMS połączone z masażem bańką chińską. Dzięki takiemu połączeniu na treningu spalamy kalorie, poprawiamy kondycję, a dodatkowo możemy zredukować bóle kręgosłupa – wszystko za sprawą EMS. Wykonując masaż bańką chińską po treningu EMS, uda nam się szybciej pozbyć cellulitu i zredukować rozstępy.

Bańka chińska – przeciwwskazania

Masażu bańką chińską na pewno nie powinny wykonywać dzieci przed 12 rokiem życia oraz kobiety w ciąży i podczas menstruacji.
Inne przeciwwskazania:

 • żylaki,
 • gorączka,
 • choroby nowotworowe i zakaźne,
 • choroby serca,
 • stwardnienie rozsiane,
 • padaczka,
 • stany zapalne skóry,
 • krwiaki,
 • hemofilia,
 • zaburzenia krzepliwości krwi.

Nie powinno się wykonywać masażu bańką chińską osobom w podeszłym wieku, ponieważ może to skutkować silnym bólem i rozległymi krwiakami. Kobietom w okresie ciąży odradza się wykonywanie masażu bańką chińską, jednak warto zdecydować się na ten zabieg po porodzie, ponieważ ułatwia on powrót do dobrej formy.

Bańka chińska na brzuch – wróć do formy po ciąży i nie tylko!

Skóra po ciąży staje się rozciągnięta i zwiotczała, na ciele pojawia się cellulit i rozstępy. Aby wrócić do swojej wymarzonej sylwetki i pozbyć się wszelkich niedoskonałości po ciąży, warto udać się na masaż bańką chińską. Masaży bańką chińską nie powinno się wykonywać od razu po porodzie. Należy odczekać minimum 6 miesięcy. Dzięki bańce chińskiej uzyskasz efekty jędrnej, gładkiej skóry.

Pamiętaj, że zabieg ma także wiele innych właściwości, na przykład:

 • pomaga w walce z bólem kręgosłupa,
 • reguluje zaburzenia ukrwienia,
 • pomaga zredukować bóle mięśniowe.

Bańki stosowane są również do leczenia przeziębienia, a także trądziku.

Bańki chińskie można kupić i samodzielnie próbować wykonywać masaż, jednak radzilibyśmy, aby zabieg ten wykonywany był przez profesjonalnych masażystów, fizjoterapeutów lub lekarzy.

Autor: Natalia Rybarz z Bodybar

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj