Nic dziwnego, że gadżety erotyczne stają się coraz bardziej popularne w naszych sypialniach. Coraz częściej mówi się o nich bez tabu. Pary zaczynają coraz bardziej się otwierać i chcą eksperymentować. Ma to ogromne zalety. Niestety nie wszyscy jednak wiedzą, jak obchodzić się z zabawką erotyczną po jej zakupie. Jeśli zależy Ci na tym, żeby cieszyć się nią jak najdłużej, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Dbając o gadżet erotyczny dodatkowo zadbamy o nasze zdrowie. Czyszcząc zabawkę erotyczną pozbawiamy się wszelkich zanieczyszczeń oraz bakterii. Mogą one przyczynić się do rozwoju infekcji, czego byśmy nie chcieli. Gadżety powinniśmy czyścić zarówno przed, jak i po użyciu.

Jak czyścić zabawki erotyczne?

Najbardziej popularnym sposobem na czyszczenie zabawek jest umycie ich pod strumieniem wody z dodatkiem mydła. Poleca się jednak użycie czegoś bardziej delikatnego i antybakteryjnego niż mydło. Warto więc stosować żele do higieny intymnej. Pamiętajmy jednak, że nie mogą one posiadać alkoholu. Po umyciu naszego gadżetu powinniśmy go dokładnie wysuszyć.

Kolejnym ciekawym sposobem jest wygotowanie zabawki lub wsadzenie jej do zmywarki z opcją mycia w wysokiej temperaturze. Warto jednak zaznaczyć, że nie możemy potraktować w ten sposób każdej naszej zabawki erotycznej. Zazwyczaj tą metodę stosuje się w przypadku zabawek wykonanych z metalu, szkła lub silikonu. Nie mogą jednak one posiadać żadnego mechanizmu wibrującego. Podczas gotowania zabawka nie może przylegać do dna lub boków garnka, ponieważ zniszczy się jej powierzchnia.

Najprostszym sposobem na czyszczenie naszych gadżetów erotycznych jest użycie do tego specjalnych produktów. Mowa tutaj o sprayach, piankach czy chusteczkach. Czyszczą one dokładnie powierzchnię naszego produktu i dodatkowo mają działanie przeciw grzybiczne. Używanie takich produktów jest bardzo proste. Idealnie sprawdzają się nie tylko do używania na co dzień, ale również podczas podróży.

Jak przechowywać gadżety erotyczne?

W filmach często wibratory czy inne zabawki erotyczne są luźno wrzucane do szafki z bielizną. Warto jednak pamiętać, że nie jest to najlepsza opcja. Gadżety erotyczne powinny być przechowywane w osobnych opakowaniach. Można do tego wykorzystać materiałową saszetkę lub satynowy worek. Worki foliowe raczej odpadają. Często producenci dorzucają do naszego gadżetu erotycznego dodatkowe opakowanie na przechowywanie zabawki. Unikajmy wystawiania urządzeń na działanie promieni słonecznych oraz dużych zmian temperatury.

Odpowiednio zabezpieczone zabawki erotyczne możemy więc umieścić pod łóżkiem czy w szafie. Problem zaczyna się wtedy, kiedy nie mieszkamy sami. Zabawki erotyczne powinny być poza zasięgiem dzieci. Najlepiej jest do tego wykorzystać szafkę na klucz lub specjalne opakowania, które służą właśnie do przechowywania intymnych urządzeń. Nie widać przez nie co jest w środku, a otworzyć je może tylko właściciel zabawki. Jeśli szukasz ciekawej odmiany, sprawdź taki pas z penisem.

Pamiętajmy o tym, żeby gadżety na baterie zawsze ładować zgodnie z instrukcją. Jeśli nie korzystamy z urządzenia przez jakiś czas, wyjmijmy baterię z zabawki. W ten sposób uchronimy się przed ewentualnym rozlaniem się baterii. Konieczne jest także używanie stosowanego lubrykantu do danej zabawki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj