Zegarki Breitling Superocean Heritage w niezwykle eleganckim, a zarazem sportowym stylu to jedne z najbardziej poszukiwanych zegarków przez wielbicieli sportów wodnych. Większość modeli przeznaczonych do nurkowania skonstruowana jest głównie z myślą o funkcjonalności, zaś ten wyjątkowy model zegarka łączy w sobie precyzyjną funkcjonalność z klasą i elegancją. Na rynku istnieją dwie generacje Breitlinga Superocean Heritage. Czym się one różnią? Co charakteryzuje najnowszą generację i dlaczego warto mieć ten zegarek?

Zegarki Breitling

Marka Breitling od razu kojarzy się z luksusem i oryginalnością. Zegarki Breitling od lat stanowią niezawodne rozwiązanie dla fanów lotnictwa, ponieważ firma zajmowała się produkcją zegarków dla pilotów wojskowych. Marka zasłynęła również z eleganckich zegarków do noszenia na co dzień. Zegarki Breitling to produkty z wysokiej półki, których ceny mogą sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych, ale są to bez wątpienia wyroby nieskazitelne.

Breitling Superocean Heritage I

Obecnie zegarek Breitling Superocean Heritage występuje w dwóch generacjach, pierwszej z 2007 roku i drugiej z 2017 roku. Oba zegarki inspirowane są oryginalnym Breitlingiem Superocean z lat pięćdziesiątych.

Od początku działalności Breitling słynie z tworzenia zegarków skupionych na lotnictwie, dopiero w latach 50. XX wieku rozwój profesjonalnego nurkowania skłonił producentów do stworzenia zegarka sprawdzającego się na większych głębokościach. Takim sposobem w 1957 roku wypuszczono pierwszy zegarek Breitling Superocean, a dokładnie w 50 rocznicę jego powstania na rynek trafiła kolekcja zegarków Breitling Superocean Heritage I generacji.

Superocean Heritage I charakteryzował się stalową ramką z minimalnymi znacznikami i plecioną bransoletką. W praktyce był to pierwszy zegarek, w którym przywrócono bransoletę ze stali siatkowej. Superocean pierwszej generacji jest dostępny w dwóch rozmiarach 38 mm i 46 mm.

Breitling Superocean Heritage II

Dokładnie w sześćdziesiątą rocznicę powstania pierwszego Breitlinga Superocean na rynku pojawiła się druga generacja Heritage. Zegarki z tej kolekcji reprezentują kilka ulepszeń, w tym odporną na zarysowania i wstrząsy ceramiczną lunetę z matowym wykończeniem, która nadała eleganckiego wyglądu zegarkowi. Samonakręcający się chronometr o odporności na 200 metrach głębokości wyposażony został w mechanizm Calibre B20. Dzięki temu zegarek przeznaczony jest do intensywnego użytkowania z 70-godzinną rezerwą baterii.

Heritage II wyróżniają się również ulepszonymi wskazówkami, gdzie wskazówka godzinowa jest podzielona na pół, a minutowa charakteryzuje się oryginalnym zwężeniem. Druga generacja składa się z około 30 modeli zegarków w rozmiarach od 42 mm do 46 mm oraz z szeroką gamą kolorów. Kolekcja Heritage to jeden z największych sukcesów marki Breitling.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj