Peeling to popularny kosmetyk, który kupimy w każdej drogerii czy aptece. Dzięki niemu możemy cieszyć się gładką i jędrną skórą, a także prowadzić skuteczną walkę z cellulitem. Mimo popularności zabiegów złuszczających naskórek wokół niego narosło wiele kontrowersji i przekłamań. Jakie są najważniejsze informacje o peelingu ciała?

Jak wpływa peeling na skórę?

Peeling pozwala na złuszczenie naskórka w sposób mechaniczny. Jego zadaniem jest usunięcie obumarłych komórek oraz zanieczyszczeń. W efekcie tego skóra jest gładka w dotyku, rozświetlona, ujędrniona. Masaż wykonywany przy okazji peelingu pobudza też przepływ krwi i limfy, dzięki czemu skóra jest dotleniona.

Jakie są rodzaje peelingu do ciała?

Wybór peelingów do ciała jest bardzo duży. Kosmetyki te proponuje wiele marek. Niektóre oferują peelingi mechaniczne, inne enzymatyczne. Obydwa typy można zamówić na https://tagomago.pl/collections/bielenda-professional sięgając po kosmetyki Bielenda Professional. Peeling mechaniczny jest przeznaczony do większości typów skóry. Naskórek najlepiej będą złuszczać kosmetyki z drobno zmielonych ziaren pestek czy korundy. Nie należy ich jednak stosować przy skórze wrażliwej, naczynkowej, nadwrażliwej. Na tego typu skórę dobrze będzie działać peeling enzymatyczny, ewentualnie cukrowy.

Jak często wykonywać peeling ciała?

Producenci peelingów do ciała radzą, aby kosmetyk aplikować na skórę trzy razy w tygodniu. Należy jednak zaznaczyć, że częstotliwość jego stosowania zależy od stanu naskórka oraz jego potrzeb. Najczęściej skóra wymaga peelingu raz w tygodniu lub rzadziej. Ustalając co, ile wykonywać zabieg złuszczania martwego naskóreka, warto kierować się miernikiem TOT (z ang. Turn Over Time) określa on ilość dni od powstania komórki naskórka do czasu jego złuszczania się. Standardowo czas ten wynosi 28 dni – co tyle dni minimum należy wykonywać peeling.

Jak wykonywać peeling ciała?

Peeling najlepiej wykonywać pod prysznicem. Na skórę należy nanieść niewielką ilość masy i intensywnym ruchem wmasować ją w skórę. Po intensywnym peelingu naskórek może być zaczerwieniony i delikatnie piecz. Niepożądanym działaniem jest natomiast szczypanie czy występowanie reakcji alergicznej. Aby osiągać najlepsze efekty, rekomenduje się wykonywanie peelingów przed depilacją.

Pozwoli to udrożnić kanaliki mieszka włosowego i zapobiegać wrastaniu włosów. Peeling ciała można też wykonać przed udaniem się na plaże. Zabieg ten pozwoli przygotować skórę do opalania. Złuszczona i oczyszczona będzie przygotowana do przejęcia promieni słonecznych. Wypielęgnowany naskórek sprawi też, że opalenizna będzie się dłużej otrzymywać na nim. Peelingu nie można jednak wykonywać bezpośrednio przed ekspozycją skóry na słońce, może to wywołać jej podrażnienia, przebarwienia i zaczerwienienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj