Liposukcja kawitacyjna to zabieg, który zyskuje coraz większe zainteresowanie pacjentów klinik medycyny estetycznej. A to za sprawą tego, że w porównaniu do tradycyjnej liposukcji, jest mniej inwazyjna i nie wymaga hospitalizacji ani długotrwałej rekonwalescencji. W dodatku ujędrnia skórę i pozwala na wykorzystanie odessanego tłuszczu do wypełniania ubytków tkankowych w innych miejscach. Poznaj zabieg na miarę XXI wieku.

Liposukcja kawitacyjna (ultradźwiękowa) – co to jest?

Liposukcja kawitacyjna to zabieg na pierwszy rzut oka bardzo podobny do klasycznej liposukcji, ponieważ również pozwala na odessanie nadmiaru tkanki tłuszczowej i jej trwałe usunięcie z organizmu. Różni się natomiast znacznie mniejszą inwazyjnością, łagodniejszym przebiegiem rekonwalescencji oraz ładniejszym wyglądem skóry po zabiegu.

Podczas liposukcji kawitacyjnej tkanka tłuszczowa przed odsysaniem poddawana jest działaniu ultradźwięków, które skutecznie ją rozbijają, przekształcając w gładką emulsję. W postaci półpłynnej łatwiej jest ją usunąć z organizmu, bez podrażniania tkanek sąsiadujących (nerwów i naczyń krwionośnych). Dzięki temu ryzyko powikłań po zabiegu jest minimalne, a obszar poddawany liposukcji pozbawiony nierówności.

Jak przebiega liposukcja ultradźwiękowa?

Zabieg liposukcji kawitacyjnej wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub na specjalne życzenie pacjenta – ogólnym. Chirurg wykonuje niewielkie nacięcia na skórze, przez które najpierw aplikuje środek znieczulający, a następnie (gdy znieczulenie zacznie działać) wprowadza cienki światłowód emitujący ultradźwięki. Tkanka tłuszczowa najpierw jest przekształcana w płynną, jednolitą emulsję, a następnie odsysana przy pomocy nowoczesnej pompy. Na koniec niewielkie nacięcia zabezpieczane są szwami i opatrunkiem, a na ciało zakładane jest specjalne ubranko uciskowe, które zapewnia prawidłowe wymodelowanie ciała po liposukcji ultradźwiękowej.

Około 90% tkanki tłuszczowej pobranej podczas liposukcji kawitacyjnej może zostać wykorzystane ponownie jako materiał do lipotransferu (przeszczepu tkanki tłuszczowej), który przeprowadza się w trakcie tego samego zabiegu. Taka procedura trwa dłużej niż sama liposukcja, ale pozwala na osiągnięcie wyjątkowych efektów. Redukcja tkanki tłuszczowej z jednej partii ciała umożliwia uzupełnienie ubytków w innej, np. powiększenie ust, biustu, pośladków czy wypełnienie zmarszczek.

Liposukcja kawitacyjna nie wymaga hospitalizacji ani długiego i uciążliwego okresu rekonwalescencji. Pacjent już następnego dnia może wrócić do swoich codziennych obowiązków. Po zabiegu należy jednak pamiętać o noszeniu ubranka uciskowego przez wskazany przez lekarza czas (najczęściej około 4–6 tygodni). Specjalista zaleca również serię masaży limfatycznych oraz odpowiednią dietę. Wszystko to ma na celu osiągnięcie jak najlepszych efektów.

Efekty działania liposukcji kawitacyjnej

Odsysanie tłuszczu daje przede wszystkim efekt w postaci wyraźnie wyszczuplonego ciała. Dzięki liposukcji kawitacyjnej możliwa jest redukcja tłuszczu nie tylko z takich miejsc, jak okolice brzucha, ud czy pleców, ale też delikatniejszych, np. z twarzy, podbródka czy klaki piersiowej. Dodatkowym efektem zastosowania ultradźwięków jest obkurczenie i ujędrnienie skóry w miejscu poddawanym zabiegowi, czego nie umożliwia klasyczna liposukcja.

Przeciwwskazania do liposukcji ultradźwiękowej

Pytanie, które zadaje sobie każdy, kto rozważa zabieg odsysania tłuszczu to: czy liposukcja jest bezpieczna? Procedura z użyciem ultradźwięków jest co prawda mniej inwazyjna niż klasyczna liposukcja, ale również niepozbawiona przeciwwskazań. Zabieg nie jest dla nas, jeżeli mamy:

  • znaczną otyłość,
  • rozległe rozstępy na obszarze zabiegowym,
  • mocno rozluźnioną i zwiotczałą skórę,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • chorobę serca, wątroby lub nerek,
  • cukrzycę,
  • niewyrównaną chorobę tarczycy,
  • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze.

Przeciwwskazaniem do liposukcji kawitacyjnej jest również ciąża i laktacja.

W razie innych pytań, zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj